Wersja testowa

Allegro udostępnia środowisko testowe - tzw. sandbox - pozwalajace na sprawdzanie działania aplikacji bez ponoszenia rzeczywistych kosztów związanych z aukcjami. Odzwierciedla ono w jak największym stopniu działanie normalnej wersji strony, pozwala emulować zarówno wystawianie jak i kupowanie przedmiotów.

Środowisko testowe jest dostępne pod adresem https://allegro.pl.allegrosandbox.pl

Aby zalogować się do tego środowiska należy utworzyć nowe konto Allegro a w przypadku testowania na nim działania aplikacji - zezwolić im na działanie w ramach tego konta Allegro, tak samo jak jest to wymagane w przypadku uruchamiania aplikacji na normalnym koncie. Środowisko testowe nie ma dostępu do danych znajdujących się na normalnej stronie, tak więc chcąc testować działanie należy utworzyć na nim aukcje, cenniki dostaw itp.

Mała wskazówka - jeżeli masz właczone uwierzytelnianie dwuetapowe, SMS z kodem weryfikacyjnym nie będzie w rzeczywistości wysyłany, należy wpisać 1234. Ponadto środowisko to jest dużo wolniejsze od działania normalnej strony Allegro, dlatego nie przejmuj się jeżeli aplikacje działają na nim powoli - to normalne, na zwykłej stronie będą działać szybciej.