Zmiana liczby przedmiotów na aukcjach

To narzędzie (strona) służy do łatwej i szybkiej zmiany liczby przedmiotów na aukcjach wieloprzedmiotowych.
Aby uświadmić jak wiele trzeba zrobić aby wykonać tą prostą czynność, zobacz na filmie ilu wymaga to kliknięć, przewijania, czekania na przeładowania kilku stron...

Tą czynność można bardzo uprościć, korzystając z aplikacji webowej "Zmiana liczby przedmiotów na aukcjach".

Główne zalety aplikacji

  • możliwość zmiany na wielu aukcjach jednocześnie
  • zmniejszanie i zwiększanie liczby dostępnych przedmiotów
  • kończenie aukcji
  • wyświetlanie ceny i miniaturki przedmiotu
  • dostosowane do urządzeń mobilnych
Aukcje można wyszukiwać poprzez tekst zawarty w tytule lub przez 4 cyfrowy numer zawarty w tytule aukcji na końcu po ukośniku. Jest to rozwiązanie stosowane przeze mnie, każdy przedmiot który sprzedaję posiada unikalny numer katalogowy, który ułatwia mi kontrolę, wystawianie paragonów itp. Oczywiście nie ma konieczności stosowania tego rozwiązania, to tylko pewien rodzaj ułatwienia.

Po znalezieniu aukcji spełniających kryteria wyszukiwania można zmieniać ich stan. W przypadku aukcji wieloprzedmiotowych można zwiększyć lub zmniejszyć dostępną liczbę przedmiotów na aukcji, jak również zakończyć aukcję poprzez zmniejszenie liczby do 0. W przypadku licytacji która jest zawsze jednoprzedmiotowa, można jedynie zakończyć aukcję.

Ponieważ zmiany na Allegro nie są widoczne od razu, system zapamiętuje które aukcje zostały zmienione i wyświetla stosowne ostrzeżenie przy ponownym wyszukaniu tych aukcji, a pokazany stan przedmiotów jest taki, jaki będzie gdy zmiany zaczną obowiązywać. Zabezpiecza to przed pokazaniem nieprawidłowego stanu w sytuacji gdy w ciągu kilku minut nastąpi próba ponownej zmiany tej samej aukcji.